HomeOyunlarLeague of LegendsNIP, ESV5 Group ile Birleşti

NIP, ESV5 Group ile Birleşti

İsveç merkezli espor organizasyonu NIP, Çin merkezli dijital espor şirketi ESV5 Esports Group Co. ile birleşti. Artık NIP Group adlı şirket çatısı altında devam edecekler.

Bu birleşme ile birlikte Ninjas in Pyjamas Çin espor arenasına giriş yapacak. Bu yıl League of Legends Pro League’e katılım sağlayacak. Çin’de etkinlik ve eğlence organizasyonları düzenleyecek.

NIP başkanı NIP Group’un eş CEO’su Mario Ho birlikteliğin ardından açıklama yaptı. Açıklamada ESV5 ve Ninjas in Pyjamas’ın 2020’den beri iletişim halinde olduğunu ve bundan dolayı memnun olduklarını belirtti. Ninjas in Pyjamas’ın 20 yıldan beri küresel espor arenasına büyük bir marka olduğunu belirtti. Anlaşma ile her iki tarafında tamamlayıcı avantajları ve kaynak paylaşımı olacağını söyledi. Bununla birlikte, “NIP Group’un uluslararasına çıkışının önü açılacaktır.” sözlerini kullandı.

NIP, ESV5 Group ile Birleşti

NIP ve ESV5 Group Birleşmesi Nasıl Gerçekleşti?

Birleşmeden ilk olarak 2021 yılında söz edilmişti. Ancak aradaki uyuşmazlıklar ve pürüzler olayları 2023 senesine kadar taşıdı.

Yapılan anlaşmalara göre ESV5 yöneticisi Mario Ho başkanlık ve eş CEO görevi yapacak. NIP yönetici Hicham Chahine ise eş CEO olacak. Ho ve Chahine ESV5 ve NIP CEO’su olarak görev yapacak.

Kurulan ortaklık ile birlikte birçok espor takımı, lig ve içerik üretimi markaları beraber yönetilecek. Yeni yetenekleri aramak iki şirketin ortaklığı ile sürdürülecek. ESV5’in prodüksiyon şirketi olan MAG Studio yetenek ajansı eStar Entertainment’in sahibi. Bu şirket takımların espor arenasına giriş yapmasına odaklanan Aser Ventures ile NIP şirketi Shinobiye katılacak.

ESV5’in yönettiği şuan iki espor takımı bulunuyor. Bunlar eStar Gaming ve Victory Five. Yaklaşan LPL sezonu için Ninjas in Pyjamas olarak yeniden isimlemdilecekler ve mevcut kadrolar, yönetimler korunacak.

Emre Yeşilyurt
Emre Yeşilyurt
Genel olarak oyunlarla ilgilenen bir insan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

BBL Kurucu Ortağı Ferit Karakaya wtcN Açıklamalarda Bulundu esportimes

BBL Kurucu Ortağı Ferit Karakaya wtcN Açıklamalarda Bulundu

0
Espora duyulan ilgi günden güne artıyor. Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan, farklı kültürlerden gelen ve farklı geçmişleri olan kişiler espor ekosistemine dahil oluyor. Dijital dünyada...