HomeOyunlarCS:GOSangal TuGuX ile Yollarını Ayırdı!

Sangal TuGuX ile Yollarını Ayırdı!

Sangal Esports resmi Twitter hesabından yaptığı duyuru ile birlikte CS:GO takım koçu Tugay “TuGuX” Keskin ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.

31 yaşındaki başarılı koç Sangal’a Ocak 2022’de katıldı. 1 yıldır Sangal forması altında koçluk yapan TuGuX resmi duyuru ile birlikte takımla karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı. 2008 yılından beri aktif olarak Counter-Strike:Source ve CSGO oynayan TuGuX geçmişte bulunan ve temsilcimiz olan Space Soldiers takımında IGL görevini yerine getirdi.

Space Soldiers’dan ayrıldıktan sonra yavaşça oyunculuk kariyerine askıya almaya başlayan TuGuX ilk koçluk deneyimini Alman organizasyon BIG Academy‘de gerçekleştirdi. BIG Academy ile 1.5 yıllık bir süre geçirdikten sonra 2022’nin başında Sangal‘a transferi gerçekleşti. Sangal’ı 1 sürede baya ileri götüren başarılı koç takımın BLAST Premier: Fall European Showdown 2022‘de oynamasında katkısı oldu. Sangal ile başarılarına başarı katan TuGuX, IEM Rio Major elemelerinden çıkıp RMR’a giden takımlar arasında oldu. Grubun favorileri BIG, Heroic ve MOUZ ile çıktığı maçlarda kötü sonuçlar alarak Contenders’a kalamadı.

CCT ve ESL Challenger League‘de aldıkları kötü sonuçlarla birlikte yıpranan takım TuGux ile yollarını ayırdı. TuGuX’un hangi takıma gideceği ise şu anlık merak konusu olurken, Sangal’ın yabancı koç ile yollarına devam edeceği konuşuluyor.

Yusuf Kurt
Yusuf Kurt
just csgo #FaZeUP | #AstralisFamily

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

BBL Kurucu Ortağı Ferit Karakaya wtcN Açıklamalarda Bulundu esportimes

BBL Kurucu Ortağı Ferit Karakaya wtcN Açıklamalarda Bulundu

0
Espora duyulan ilgi günden güne artıyor. Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan, farklı kültürlerden gelen ve farklı geçmişleri olan kişiler espor ekosistemine dahil oluyor. Dijital dünyada...

MSI 2023 Details Announced!