VCT Challengers 3 Türkiye elemeleri bugün tamamlandı. Bugün oynanan iki karşılaşmanın ardından Anatolia Esports ve Zero Zone takımları da VCT Challengers 3’e katılan son iki takım oldu.
![](https://www.esportimes.com/wp-content/uploads/2021/02/vct-challengers-esportimes-1-1024x341.jpeg)
Anatolia Esports ve Sangal Esports, saat 18.00’da VCT Challengers 3’e katılmak için kıyasıya mücadele ettiler. Ascent haritasında 13-2, Bind haritasında ise 13-4 rahat skorlarla kazanan Anatolia Esports, VCT Challengers 3 biletini kaptı.
Daha sonra We Need Org ve Zero Zone arasında, saat 20.05’de başlayan karşılaşma, Zero Zone takımının Icebox haritasında 13-2, Bind haritasında ise 13-10 galibiyetiyle sonuçlandı. Böylece Zero Zone, 2-0 skoruyla VCT Challengers 3‘e katılmaya hak kazanan son takım oldu.
VCT Challengers 3 aşamasında toplam sekiz takım yer alıyor. Bu sekiz takımın dördü, VCT Challengers 2 aşamasında kaybeden ve Masters için VCT Challengers 3’de mücadele edecek takımlar. Diğer dört takım ise 2-6 Mart arasında düzenlenen 32 takımın mücadele ettiği açık elemede rakiplerini eleyerek VCT Challengers 3’e katıldı.
VCT Challengers 2’den Gelen Takımlar
- Cyber Skull Esports
- RARE Esports
- Futbolist
- İstanbul Wildcats
Açık Elemeden Katılan Takımlar
- Beşiktaş Esports
- Kafalar eSports
- Anatolia Esports
- Zero Zone
6-7 Mart arasında, sekiz takımın VCT Masters için mücadele edeceği, VCT Challengers 3‘de fikstür şu şekilde:
Yeni Beşiktaş Esports Valorant Kadrosu Duyuruldu!
Team Aurora Vs. No Org No Pracc Karşılaşmasının Karanlık Yüzü!